Хлор чи гіпохлорит натрію, або який метод знезараження питної води безпечніший

Понад 80 % населення України використовують питну воду з поверхневих річкових водозаборів. Для знезараження цієї води зазвичай застосовується скраплений хлор.  

 

Істотний недолік хлорування – це присутність в обробленій воді вільного хлору, що погіршує її органолептичні властивості і є причиною утворення шкідливих для здоров'я побічних сполук галогену – тригалометанів, таких як хлороформ, діхлорбромметан, дибромхлорметан і бромоформ. Їх утворення обумовлене взаємодією сполук активного хлору з органічними речовинами природного походження. Крім того, недоліком цього методу є необхідність дотримання особливих заходів безпеки при транспортуванні та зберіганні хлору.

 

Водночас, очищення води за допомогою препаратів з вмістом гіпохлориту натрію, таких як AllSteril – це найперспективніший метод знезараження води. Засоби на основі гіпохлориту натрію не змінюють смак або запах води при використанні в дозволених FDA(U.S. Food and Drug Administration) рамках. За повідомленням FDA ці препарати не залишають ніяких шкідливих слідів, при використанні гіпохлориту натрію для знезараження питної води у концентрації до 60 мг/л.

 

Гіпохлорит натрію являє собою молекулу вільного хлору з хімічною структурою HClO - набагато більш потужний окислювач, він у 100 разів ефективніше вбиває мікробні патогени ніж відбілювач. Ця речовина виробляється природним шляхом в організмі кожної людини, у наслідку розкладається на активний кисень, воду та інші не шкідливі для людини елементи.

 

Крім того, варто відзначити і інші переваги цієї хімічної сполуки:

 

• не викликає алергію;

• ефективний для профілактики захворювань, включаючи COVID-19;

• екологічно безпечний;

• ефективно усуває органічні запахи;

• після обробки гинуть 99,9% хвороботворних бактерій, мікробів і вірусів;

• моментальна дія - результат вже через 30 секунд після використання;

• має пролонговану дію;

• нейтральний рН;

• після використання препарат розкладається до прісної води і не потребує дезактивації.

 

Споглядаючи недоліки використання скрапленого хлору та переваги гіпохлориту натрію стає зрозуміло, чому розвинені країни одна-за-одною відмовляються від морально застарілого методу знезараження води скрапленим хлором.

 

Отже, резюмуючи все вище викладене, можна з упевненістю говорити, що знезараження води за допомогою препаратів з вмістом гіпохлориту натрію – це безпечний та корисний для людей і тварин шлях, який Україна, сподіваємось, пройде вже невдовзі.

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.